Psaní dopisů politickým vězňům

Informace o projektu psaní dopisů politickým vězňům v Rusku a Bělorusku

Jedním z našich projektů je i Psaní dopisů politickým vězňům. Každý politický vězeň vypráví, že dopisy jsou velice důležitou morální podporou, je to jako když zavane svěží vítr, a často je to jediný způsob, jak se dozvědět, co se děje za zdmi vězení.

„Pravidelně dostávám dopisy. Je jich tolik! Každý z nich si schovávám, protože je to to nejcennější, co mám. Dopis je pro mě jako závan čerstvého vzduchu. Zaprvé je to jediné spojení s vnějším světem. Za druhé je to obrovská podpora. Nemůžete se vzdát, když víte, že tolik lidí věří, že máte pravdu. Nemohu dostatečně poděkovat za milá slova, balíčky a zásilky. Svůj trest si odsedím důstojně a odejdu se vztyčenou hlavou.“ To jsou slova Olgy Bendas, která se účastnila protestů na podporu Alexeje Navalného a byla odsouzena k dvou letům odnětí svobody.

Přijďte i vy napsat dopis politickým vězňům. Pořádáme pravidelné workshopy, kde se dozvíte více o problematice politického vězeňství, o osudech uvězněných a tak se třeba rozhodnete i nějaký dopis napsat. Akce jsou určeny i pro ty, kteří neznají cizí jazyky, jelikož vždy jsou přítomni naši kolegové, kteří rádi pomohou s překladem.

Aktuální workshop:

Proběhlé workshopy:

Masarykova univerzita, Brno - 20. 03. 2023
Centrum Langhans, Praha - 14. 03. 2023
Městská knihovna Praha - 05. 03. 2023
Městská knihovna Písek - 25. 01. 2023
Centrum Langhans, Praha - 17. 01. 2023
Masarykova univerzita, Brno - 20. 11. 2022
Univerzita Palackého, Olomouc - 19. 11. 2022

Některé fotografie z proběhlých workshopů:

Novinky projektu

V úterý 17. ledna se v prostorách Centra Langhans ve Vodičkově ulici konal další workshop na téma Jak psát dopisy politickým ...