IOANN KURMOJAROV

08. únor 2024

56 let, farář

Ioann Kurmojarov (otec Ioann) se narodil 8. ledna 1968. Žil v Petrohradě. Je knězem Ruské pravoslavné církve v zahraničí a doktorem teologie.
Dne 7. června 2022 byla u Ioanna Kurmojarova provedena domovní prohlídka, během níž mu byly zabaveny dvě ikony, dřevěný kříž a roucho. Kurmojarov byl obviněn z šíření nepravdivých informací o ruské armádě, a to z toho důvodu, že na ruskojazyčné sociální síti Vkontaktě zveřejnil 4 videa, kde kritizoval válku proti Ukrajině. Velké popularitě se těšil zejména úryvek, kde otec Ioann tvrdí, že ruští vojáci zabití na Ukrajině se ocitnou v pekle a nikoli v nebi.
V srpnu 2023 byl otec Ioann odsouzen ke třem letům vězení. Svou vinu odmítá; tvrdí, že je křesťanský pacifista a ctí přikázání „Nezabiješ“.


Více informací o jeho případu naleznete zde (v ruštině).


Napsat dopis

196641, г. Санкт-Петербург, п. Металлострой, Северный проезд, д. 1, ФКУ ИК-5 УФСИН России по г. Санкт-Петербургу и Ленинградской области, Курмоярову Иоанну Валерьевичу 1968 г. р.

Napsat Ioannovi můžete také prostřednictvím platformy https://prisonmail.online/ (St. Peterburg and LO, IK-5 Metallostroy).

Pozor, i přesto, že web prisonmail.online je k dispozici v angličtině, dopisy do vězení by měly být stále v ruštině.